Petr Havlíček

13. srpna 2011 v 20:29 | Kitty |  KITTY- info
Tenhle rozhovor s výživářem Petrem Havlíčkem mi velice zaujal. Jeho názory, myslím, jsou ty nejlepší, které jsem kdy od dietologa a výživáře četla/slyšela.
Článek je z časopisu Mariane.

Úryvek:

Zhubnout se vám povedlo a dnes radíte jiným. Jaká je vaše typická klientka? /Petr o sobě uvádí, že byl tlusté dítě. *Moje pozn./

- Je to žena, která měla před patnácti lety tři kila nadváhy, začala s dietami a dneska má navíc dvacet třicet kilo. Začíná to v pubertě, kdy se dívka zaolí, přibere. Máme spoustu klientek, které prostě vždycky patřily k těm mohutnějším a začaly se v kritickém období puberty srovnávat s úplně jiným typem žen. Nikdo jim neřekl: Neblbni, jsi jen jinak stavěná. Mně vadí, že všichni mluví o štíhlosti, ale absoslutně se nerespektuje genetická variabilita ve stavbě těla. Třeba měření a pomoci BMI je naprostý nesmysl. Můžete mít nízký BMI a být obtloustlá, protože se při výpočtu počítá jenom s výškou a váhou, nikoli se stavbou těla, to znamená poměrem mezi tukem a netučnou částí těla. Mohutnější sportovec s větším podílem svalů pak logicky podle BMI vychází s nadváhou. Prostě ideální střední postava, podle které bychom se měli všichni porovnávat, prostě neexistuje.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama